Wybieramy kalendarz doskonały

Jesień to idealny czas, aby zaopatrzyć się w firmowe kalendarze na kolejny rok. Warto rozpocząć poszukiwania już teraz, ponieważ zaplanowanie zamówienia z wyprzedzeniem pozwoli na znalezienie rozwiązań dopasowanych do Twojej działalności i potrzeb. W tym artykule podpowiadamy, jak zmaksymalizować efekt biznesowy kalendarzy oraz wybrać produkt, który doskonale spełni stawiane przed nim oczekiwania.

Maksymalizacja efektu biznesowego

Czy wiesz, że kalendarze to nie tylko praktyczne narzędzia służące do kontroli terminów? Wiele firm uznaje te produkty za element niezbędny do realizacji strategii marketingowych, sprzedażowych czy wizerunkowych.

Dzięki kalendarzom można towarzyszyć klientom przez cały rok i przypominać im o Twojej działalności. W jaki sposób? Personalizowane kalendarze z logotypem firmy to doskonały pomysł na upominki biznesowe, które można wręczyć kontrahentom na przykład z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Praktyczne, dobre jakościowo i odpowiednio zaprojektowane kalendarze na pewno spodobają się Twoim klientom, którzy będą chętnie z nich korzystać przez następne 12 miesięcy. Częste oglądanie logotypu Twojej firmy korzystnie wpłynie na rozpoznawalność marki, którą tworzysz oraz będzie stanowić element jej identyfikacji wizualnej.

Firmowe kalendarze sprawdzą się także w roli upominków świątecznych lub noworocznych dla Twoich współpracowników. Podarunek z logo firmy i inspirującym hasłem reklamowym w pozytywny sposób rozwija poczucie więzi pracownika z przedsiębiorstwem oraz pomaga w budowaniu przyjaznych relacji na linii pracodawca-zespół.

Kalendarze firmowe wspierają rozwój przedsiębiorstwa, pozostając przy tym praktycznymi narzędziami do pracy. Warto zamówić je jesienią, aby wygospodarować czas na dopracowanie projektu oraz późniejszej dystrybucji gotowych produktów wśród kontrahentów i współpracowników. Czy wiesz, jakich kalendarzy potrzebujesz? Jeśli nie, przeczytaj koniecznie kolejne części tego artykułu poświęcone ich rodzajom.

Kalendarze wiszące

Bez kalendarzy wiszących trudno wyobrazić sobie prowadzenie firmy. Umieszczone w widocznym miejscu pozwalają w mgnieniu oka skontrolować terminy oraz zaplanować pracę. Ich wysoka użyteczność powoduje, że idealnie sprawdzają się w każdym biurze oraz w roli firmowych upominków. Kalendarze wiszące są także świetnym nośnikiem treści reklamowych – logotypów, haseł, zdjęć czy wizualizacji.

Kalendarze wiszące cieszą się dużą popularnością i występują w kilku rodzajach (wszystkie opcje są dostępne w naszej drukarni online):

  • Kalendarze trójdzielne – na szczycie kalendarza znajduje się jego ozdobna główka a pod nią, na prostokątnych, tekturowych pleckach, wklejone są 3 kalendaria, z których każde składa się z następujących po sobie miesięcy. Taki układ pozwala na szeroki ogląd terminów i ułatwia planowanie pracy. W zależności od formatu kalendarza, zapewnia on mniej lub więcej miejsca na reklamę Twojej firmy:

  • kalendarz ECO jest dostępny w ekonomicznym formacie 680mm wysokości x 300mm szerokości. To poręczny i zgrabny produkt, który zmieści się w każdym, nawet najmniejszym, biurze. W przypadku tego wyrobu miejsce na reklamę znajduje się tylko na samej górze (główka kalendarza).

  • kalendarz ECO z doklejką posiada u dołu dodatkowy pas zwiększający jego format do rozmiaru 750mm wysokości x 300mm szerokości. Doklejka rozbudowuje powierzchnię reklamową, co pozwala umieścić na produkcie więcej informacji o Twojej firmie.

  • kalendarz STANDARD to uśrednionej wielkości produkt w formacie 770mm wysokości x 300mm szerokości. Wyrób wyróżnia się dużą powierzchnią reklamową. Grafiką, zdjęciami, hasłami lub innymi treściami promocyjnymi można zadrukować główkę oraz wszystkie trzy przestrzenie pod każdym z kalendariów.

  • kalendarz MEGA charakteryzuje się największym formatem 900mm wysokości x 390mm szerokości. Wielkość przekłada się na bardzo wysoką czytelność treści kalendarza, czyli kalendariów oraz treści reklamowych.

 

Wszystkie przedstawione kalendarze trójdzielne posiadają opcję wersjonowania wyglądu główki, która może być formę płaską lub wypukłą. W drugiej opcji główka jest wyraźnie uwypuklona, co dodaje kalendarzowi większej elegancji.

Kolejnym sposobem indywidualizacji główki jest wybór formy uszlachetnienia wydruku. Ta część kalendarza może być matowa lub błyszcząca.

Kalendarze z płaską główką posiadają otwór umożliwiający ich powieszenie, z kolei produkty z główką wypukłą wyposażone są w specjalne wycięcie, które spełnia tożsamą funkcję. Oba sposoby mocowania kalendarzy są praktyczne i trwałe.

Gotowe kalendarze trójdzielne są pakowane w zbiorcze kartony. Pojedyncze sztuki mogą zostać dodatkowo owinięte folią termokurczliwą.

Sprawdź cenę i zamów kalendarze trójdzielne: https://projektodruk.pl/produkty/pokaz/kalendarze_trojdzielne

 

  • Kalendarze jednodzielne to minimalistyczna forma kalendarzy wiszących, które składają się z główki oraz plecków wyposażonych w pojedyncze kalendarium z miesiącami. Zaletą produktu jest jego uniwersalny format 490mm wysokości x 310mm szerokości oraz sporo miejsca na reklamę (główka i pas pod kalendarium). 

Sprawdź cenę i zamów kalendarze jednodzielne: https://projektodruk.pl/produkty/pokaz/kalendarze_jednodzielne

 

  • Kalendarze listwowane mają postać plakatu obramowanego od góry i od dołu sztywnymi listwami. Listwy stabilizują kalendarz oraz stanowią mocowanie do zawieszki. Zaletami kalendarzy listwowanych są ich dostępność w 5 zróżnicowanych formatach, opcja zamówienia koloru listwy spośród 3 dostępnych barw oraz możliwość wyboru rodzaju papieru (matowy, błyszczący) i formy uszlachetniania (jednostronna błyszcząca folia lub wykończenie standardowe). W zależności od wybranego układu graficznego miejsce na reklamę może znajdować się w górnej części kalendarza, na dole lub z boku. Wielu użytkowników ceni kalendarze listwowane za ekspozycję wszystkich miesięcy na jednej powierzchni.

Sprawdź cenę i zamów kalendarze listwowane: https://projektodruk.pl/produkty/pokaz/kalendarze_listwowane

 

Kalendarze na biurko

Osobną kategorią kalendarzy są produkty, które można postawić lub położyć na blacie, czyli kalendarze biurkowe. Tego typu produkty są chętnie poszukiwane z uwagi na ich poręczny charakter oraz dużą użyteczność. Kalendarze biurkowe umowie dzieli się na 3 rodzaje:

  • Składany kalendarz biurkowy z nadrukowanym kalendarium jest dostępny w wygodnym i czytelnym formacie 130mm wysokości x 200mm szerokości. Jego wyróżnikiem jest nadrukowane kalendarium, które prezentuje wszystkie miesiące na jednej powierzchni.

  • Składany kalendarz biurkowy z naklejanym kalendarium występuje w poręcznym i przejrzystym formacie 119mm wysokości x 228mm szerokości. Jego wyróżnikiem są naklejane kalendaria z miesiącami. Kolejne kartki zrywa się analogicznie do klasycznych kalendarzy trój- lub jednodzielnych. W tym modelu zastosowano praktyczne rozwiązanie w postaci podglądu poprzedniego i następnego miesiąca na aktualnym kalendarium.

W przypadku stojących, składanych kalendarzy biurkowych reklamy umieszcza się obok kalendarium, na dolnej listwie oraz na plecach wyrobu.

Sprawdź cenę i zamów kalendarze biurkowehttps://projektodruk.pl/produkty/pokaz/kalendarze_biurkowe

 

  • Podkład na biurko z kalendarzem występuje w 3 praktycznych formatach (A2, B2, B3) i 2 grubościach (26 lub 52 kartki). Jego wyróżnikiem jest praktyczne połączenia dużego notesu i dostępnego w każdej chwili, wydrukowanego na wszystkich kartkach, kalendarza. Ten rodzaj podkładu z kalendarzem może posiadać klejenie tylko na górnej krawędzi kartki lub na obu (górna i dolna). Klejenie zwiększa komfort podczas notowania (stabilizacja podkładu) a jednocześnie pozwala w łatwy sposób, jednym ruchem ręki, przełożyć zbędną kartkę do tyłu lub całkowicie ją oderwać. W przypadku podkładów z kalendarzem reklamy umieszcza się w miejscach nieprzeznaczonych do pisania i wolnych od nadruku kalendarium.

Sprawdź cenę i zamów podkład na biurko:  https://projektodruk.pl/produkty/pokaz/podklad_na_biurko

 

Podsumowanie

Czy kalendarz doskonały istnieje? Oczywiście! Wystarczy, że zwerbalizujesz swoje potrzeby i oczekiwania, a następnie dopasujesz do nich odpowiedni wzór kalendarza. Jeśli masz wątpliwości, który model wybrać, skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy Ci podjąć decyzję.  Zapoznaj się z naszą pełną ofertą cenową na kalendarze: https://projektodruk.pl/produkty/category/kalendarze

Pamiętaj, że składając pierwsze zamówienie w naszej drukarni online otrzymujesz od nas jednorazowy kod rabatowy uprawniający do 10% zniżki na całe zakupy. Aby z niego skorzystać, wpisz w koszyku zakupów: START10

Leave a Reply